14 серпня 2024 року директор ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Олег Василевський прийняв участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу на тему «Стан лісового і мисливського законодавства України та необхідність його адаптації до директив ЄС з врахуванням сучасних вимог». Круглий стіл проведено за ініціативи Товариства лісівників України спільно із ННІ лісового та садово-паркового господарства НУБіП України за участю представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітету з питань екологічної політики та природокористування, ДАРЛУ та їх управлінь, ДП «Ліси України» та їх офісів, представників науково-дослідних інститутів, профільних університетів, екологічних організацій та ЗМІ.
Для того, щоб відповідати європейським стандартам, Україні варто інтегрувати європейські норми та стандарти до українського законодавства. Для цього необхідно розробити нові нормативно-правові акти або внести зміни до чинних, щоб вони відповідали європейським вимогам.
Проведення круглого столу зумовлене необхідністю більш широкого обговорення сучасного стану лісового і мисливського законодавства України та його удосконалення у контексті європейських директив та вимо.
Зокрема, потребують внесення змін норми щодо:
- підтримки наближеного до природи лісівництва;
- використання селекційного садивного матеріалу, підтримки популяційного насінництва,
- використання методів комбінованого відновлення лісів;
- розширення застосування вибіркових та поступових рубок;
- оперативного проведення санітарних рубок до масового заселення дерев стовбуровими шкідниками або ураження хворобами тощо.
Під час проведення зустрічі акцентовано на успішність поведених реформ щодо удосконалення ведення лісового та мисливського господарства у таких країнах як: Польща, Чехія, Словаччина, Румунія, країнах Балтії та інших країн Центральної та Східної Європи.
Акцентовано, що приклади ведення лісового та мисливського господарства у цих країнах можуть бути використані як модель для України.
У підсумку зазначено, що завдання удосконалення законодавства щодо ведення лісового та мисливського господарства вимагає зусиль як із боку держави, громадянського суспільства так і міжнародних партнерів. Важливо, щоб ці реформи були здійснені в інтересах майбутніх поколінь, забезпечуючи збереження природних ресурсів і створення умов для сталого розвитку нашої країни.
ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція»