Науковцями ДП «Вінницька ЛНДС» розроблено обґрунтування щодо необхідності проведення заходів із оздоровлення насаджень у межах об’єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення Вінницької області.
Новини
Науковцями ДП «Вінницька ЛНДС» розроблено обґрунтування щодо необхідності проведення заходів із оздоровлення насаджень у межах об’єкта природно-заповідного фонду Рівненщини.
Кожного року 23-го серпня українці проводять заходи щодо вшанування одного із символів країни – Державного прапора України. З нагоди відзначення дня Державного прапора України співробітники ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» організували заходи, за нагоди відзначення дня цього свята. До участі були залучені діти працівників станції, які перед будівлею станції відобразили Державний прапор України. Дітям роз’яснено сутність свята та важливість значення Державного символу, проведено інформаційно-виховну годину, під час якої окреслено історичні аспекти щодо використання саме жовто-блакитного прапора та роз’яснено його значення. Діти у своєму малюнку виразили любов до України, до рідного краю, розповідали віршики та у подарунок отримали маленькі прапорці.
14 серпня 2024 року директор ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Олег Василевський прийняв участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу на тему «Стан лісового і мисливського законодавства України та необхідність його адаптації до директив ЄС з врахуванням сучасних вимог». Круглий стіл проведено за ініціативи Товариства лісівників України спільно із ННІ лісового та садово-паркового господарства НУБіП України за участю представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітету з питань екологічної політики та природокористування, ДАРЛУ та їх управлінь, ДП «Ліси України» та їх офісів, представників науково-дослідних інститутів, профільних університетів, екологічних організацій та ЗМІ.
Згідно звернення філії «Ратнівське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» щодо необхідності наукового обґрунтування встановлення лімітів на використання природних ресурсів в межах лісового господарства на території Ковельського району Волинської області та щодо необхідності проведення заходів із оздоровлення, підвищення біологічної стійкості лісових насаджень, науковцями ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького Державного агентства лісових ресурсів та Національної академії наук України проведене обстеження лісових насаджень філії “Ратнівське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” проведене відповідне обстеження лісових насаджень та надане відповідне наукове обґрунтування.
Сенсорний сад – це ергономічний і дбайливо доглянутий простір, в якому рослини та інші елементи дизайну підібрані для отримання естетичних вражень та активізації всіх органів чуття.
З 27 по 31 липня 2024 року співробітниками ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» спільно із науковцями Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації» ім. Г.М. Висоцького проведено польові дослідження. Зокрема, досліджено стан, продуктивність та селекційну структуру лісових насаджень дугласії в умовах Ботанічного саду Вінницького національного аграрного університету та ДП «ВЛНДС». Дослідження щодо стану, продуктивності, особливостей формування річного приросту та репродукції проведено також на родинній плантації дугласії, створеній в умовах селекційного комплексу ДП «ВЛНДС». Частина польових досліджень була спрямована на вивчення особливостей росту та розвитку, а також природного насіннєвого поновлення горіха чорного, горіха сірого та горіха маньчжурського.
Найпоширенішими пожежами влітку є низові: вони розвиваються внаслідок згоряння підліску, живого надґрунтового покриву чи підстилки, часто виникають з вини людини.
Співробітники ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» прийняли участь у перевірці лісогосподарської та наукової діяльності Національного природного парку «Мале Полісся» у складі Комісії Державного агентства лісових ресурсів України. Перевірка була проведена відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 27.06.2024 № 205 «Про проведення планового внутрішнього аудиту» лісогосподарської діяльності в Національному природному парку «Мале Полісся». Із сторони ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» до складу Комісії були включені: Яковенко Віктор Миколайович - головний інженер та Єлісавенко Юрій Анатолійович - старший науковий співробітник.
Відповідно до звернення філії «Уманьське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» щодо необхідності наукового обґрунтування встановлення лімітів на використання природних ресурсів в межах лісового господарства на території Уманського району, Черкаської області та щодо необхідності проведення заходів із оздоровлення, підвищення біологічної стійкості лісових насаджень, науковцями ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького Державного агентства лісових ресурсів та Національної академії наук України проведене обстеження лісових насаджень філії «Уманьське лісове господарство» ДП «Ліси України» та розроблене дане обґрунтування.