Видра – та, що живе у воді

Надіслав: olena , дата: ср, 01/31/2024 - 10:02
""

 

Лісівники Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини разом з працівниками Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, обласних військових адміністрацій, державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби у січні, лютому проводять облік диких тварин у мисливських угіддях трьох областей. Це вже другий облік диких тварин в умовах воєнного стану.

Відповідно до рекомендацій ДАЛРУ, враховуючи воєнний стан, облік проводиться методами опитування та обліку на підгодівельних майданчиках. 

Нагадаємо, що в попередніх публікаціях про червонокнижних тварин, які проживають на Вінниччині, Кіровоградщині, Черкащині, ми розповіли про кота лісового та зубра європейського.

У 2023 році за результатами обліку в лісах трьох областей зафіксовано 117 зубрів (у 2024 році – 125 голів), 126 лосів, 1992 видри річкової, 70 котів лісових, 3027 тхорів лісових. В усіх областях не зафіксовано горностая. Лише у Вінницькій області водяться зубри і кіт лісовий. Не було лося на Кіровоградщині.

Результати обліку мисливських тварин спонукають особливо зайнятися тими видами, які потребують підвищеної уваги, зафіксувати кількісне зменшення чи збільшення популяцій. В мирний час ці дані дозволяють оптимізувати ліміти на полювання на наступний сезон. 

Сьогодні – коротко про видру річкову.

Видри є найбільш грайливими серед представників свого виду. Люблять вони цілорічну забаву: ковзання вниз брудом і заметами. В іграх беруть участь особи різного віку. Можуть робити тунелі під снігом, щоб вийти на деякій відстані.

Видри населяють усі типи внутрішніх водних шляхів, а також гирла річок і морські бухти. Видри - чудові плавці й пірнальники. Вони можуть тимчасово сховатися в неглибоких норах або в купі каміння і корчів, але у них є принаймні одна постійна нора поруч з водою. Головний вхід може знаходитися у воді, а потім йти вгору в гніздову камеру, що вище рівня води.

Плавають рухами задніх ніг і хвоста і зазвичай пірнають на одну чи дві хвилини. Максимальний час пірнання - 5 хв. Подорожуючи по землі, снігу чи льоду можуть використовувати комбінації бігу та ковзання. Хоча зазвичай вони близько асоційовані з водою. Іноді долають багато кілометрів по землі, наприклад, щоб знайти вільну від льоду воду. Можуть бути як денними, так і нічними, але загалом активніші вночі.

Мають голову і тіло довжиною 500-820 мм, хвіст довжиною 330-500 мм, вага 5-14 кг. Самці в середньому більші за самиць. Верх тіла коричнюватий, низ блідіший. Нижня щелепа і шия можуть бути білуваті. Хутро коротке й густе. Шия коротка, хвіст товстий при основі, ноги короткі, пальці з перетинками.

Живляться головним чином рибами, жабами, раками, крабами та іншими водними безхребетними. Можуть поїдати птахів та наземних ссавців, таких як гризуни чи кролики. Видри захоплюють свою здобич ротом.

 

 

Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства

Пряме посилання ТУТ